rozwiązania dla kolei

Od wielu już lat nasza firma wspiera branżę kolejową oferując zaawansowane systemy informatyczne służące do analizy energii elektrycznej zużywanej (lub oddawanej do sieci) na cele trakcyjne. Systemy te są pomocne przy optymalizowaniu procesów zamawiania mocy i energii, w wykonywaniu analiz przekroczeń mocy umownej i zużycia energii w podziale na pojazdy trakcyjne oraz kontroli ekonomiki jazdy. Poprzez współpracę z licznikiem energii elektrycznej umożliwiają też śledzenie pozycji pojazdów trakcyjnych na mapie oraz monitorowanie zdarzeń związanych z ich zasilaniem. Dzięki naszym systemom możliwe jest też dokonywanie obliczeń zużycia energii trakcyjnej na podstawie wykonanej pracy przewozowej przewoźnika oraz tworzenie analiz porównawczych opłat za energię dla sprzedawcy w/g taryfy Bt21 w stosunku do Bt21L lub Bt23L.

W 2013 roku nasza firma zrealizowała kontrakt na dostarczenie systemu informatycznego do analizy danych z 800 sztuk liczników energii elektrycznej prądu stałego EM3000 firmy Sesto Sp. z o. o., dla największego przewoźnika kolejowego w Polsce - Przewozy Regionalne Sp. z o. o.. W tym samym roku nasz system analityczny HERMES został z powodzeniem zainstalowany również u operatora PKP Energetyka S.A., gdzie jest wykorzystywany do kontroli zużycia mocy i energii prądu stałego, a także do rozliczeń z klientami za dostarczaną energię elektryczną trakcyjną według wskazań liczników EM3000 (v.1, v.2 i v.3) firmy Sesto Sp. z o. o. oraz LE3000plus i i-LE3000 firmy Elester-PKP Sp. z o. o.. W 2014 roku do grona naszych partnerów dołączyła spółka Szybka Kolej Miejska z Warszawy, która zakupiła najnowszą wersję naszego systemu analitycznego, a w 2016 roku system HERMES został zakupiony przez pierwszego przewoźnika towarowego - LOTOS Kolej Sp. z o. o.. W roku 2017 grono naszych partnerów, którzy zakupili system HERMES, powiększył drugi pod względem wielkości przewoźnik kolejowy - "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o., a w roku 2018 wdrożenie systemu wykonaliśmy dla spółki PKP Intercity S.A.. W 2019 roku do grona naszych partnerów dołączyli: Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o., Koleje Śląskie Sp. z o. o. oraz Koleje Wielkopolskie Sp. z o. o., a w 2022 roku - Koleje Małopolskie Sp. z o. o..

HERMES

System HERMES to nasz najnowszy produkt, oparty o wiodące technologie informatyczne, służący do wspierania przedsiębiorstw w procesie zarządzania i efektywnego gospodarowania mocą oraz pobieraną lub oddawaną energią elektryczną przez pojazdy trakcyjne.

Jest on dedykowany przedsiębiorstwom posiadającym elektryczne zespoły trakcyjne i lokomotywy elektryczne, w których zostały zainstalowane liczniki energii elektrycznej lub przedsiębiorstwom dopiero przewidującym ich instalację.

System HERMES jest zgodny z normą PN-EN 50463:2018 oraz wymogami TSI-ENE i TSI LOC & PAS i działa z wykorzystaniem danych generowanych przez liczniki prądu stałego serii EM3000 v.1, v.2, v.3 (Sesto Sp. z o.o.), LE3000plus oraz i-LE3000 (Elester-PKP Sp. z o.o.), AEM CU (ALSTOM), EM4T (LEM) oraz REM102 (HaslerRail). System może być stosowany również do obsługi innych typów liczników prądu stałego, które pojawią się na rynku.

System wykonany jest w formie internetowej aplikacji, bardzo przyjaznej dla użytkownika, która działa na każdym komputerze z dostępem do internetu i pozwala między innymi na:

  • zarządzanie danymi o zużytej energii przez pojazdy trakcyjne,
  • zmniejszenie opłat za energię trakcyjną (optymalizacja zamawiania mocy i energii),
  • wykonywanie analiz wspierających przewoźnika w doborze taryfy dla energii elektrycznej,
  • obszarowe rozliczanie energii trakcyjnej,
  • lokalizację pojazdów trakcyjnych,
  • monitoring sytuacji taborowej przewoźnika,
  • kontrolę ekonomiki jazdy maszynistów,
  • wykonywanie analiz efektywności pracy pojazdów trakcyjnych,
  • standaryzację procesów zarządzania energią trakcyjną i urządzeń do jej pomiaru.
Zobacz bardziej szczegółowy opis systemu HERMES.

ITAS - misja

Chcemy poprzez swoje produkty i rozwiązania promować najnowsze technologie internetowe w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy być firmą dla wszystkich, starając się realizować wszelkie projekty, takie jak: systemy zarządzania treścią, systemy analityczne, systemy bazodanowe ale także wyszukiwarki (np. ofert turystycznych), systemy rezerwacji on-line czy systemy sprzedaży.

Więcej »

rozwiązania dla kolei

Od wielu już lat nasza firma wspiera branżę kolejową oferując zaawansowane systemy informatyczne służące do analizy energii elektrycznej zużywanej (lub oddawanej do sieci) na cele trakcyjne. Systemy te są pomocne przy optymalizowaniu procesów zamawiania mocy i energii, a także w wykonywaniu analiz przekroczeń mocy umownej i zużycia energii w podziale na pojazd trakcyjny. Poprzez współpracę z licznikiem energii elektrycznej, umożliwiają też śledzenie pozycji pojazdów trakcyjnych na mapie oraz monitorowanie zdarzeń związanych z ich zasilaniem.

Więcej »

rozwiązania dla turystyki

Specjalizujemy się w tworzeniu profesjonalnych systemów wyszukiwania i prezentacji ofert turystycznych, przeznaczonych zarówno dla małych biur podróży jak i większych portali. Tworzymy również strony internetowe oraz zajmujemy się doradztwem w zakresie informatyzacji biur i agencji turystycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej branży oraz indywidualne podejście do każdego klienta zaowocowały nawiązaniem współpracy z dziesiątkami biur podróży, dla których świadczymy szereg usług informatycznych.

Więcej »